Hayattaki en değerli varlıklar kuşkusuz bebekler. Bebeklerimizin uykularını iyi almaları da onların sağlığı ve mutluluğu için önemli. Tabi annelerin uykusuz kalmaması için de. Bunun için önemli noktalardan biri de bebek beşiği seçimi. Beşik seçerken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var. Öncelikle bebeğin sağlığını önplanda tutan ergonomik tasarımları tercih etmeliyiz.

Beşik Modelleri

Beşik Modelleri

 

Daha sonra bebeğin beşikten tek başına çıkamaması ve gece dönmesi durumunda sert bir noktaya çarpmaması için tasarlanmış olmalı. Bunun yanında bebeklerin çok çabuk büyüdüğünü göz önüne alırsak büyüyebilen, genişleyebilen bebek beşikleri de tercih edilebilir.

Yeni Moda Bebek Beşikleri

Şimdilerde hem şık tasarımlı hem de teknolojik bebek beşikleri karşımıza çıkıyor. Bebeği rahatlatmak için müzikli beşikler olduğu gibi kendiliğinden sallanan beşiklerde günümüzde mevcut. Böylece hem anneler yorulmuyor hem de bebekler rahat ve huzurlu uyuyabiliyor.

Beşik Modelleri

Beşik Modelleri

Tabi son olarak beşiğin bebek odası dekorasyonuna uygun olması da önemli. Ben bu noktada sakin, dinlendirici renklerin hem beşik için hem de oda dekorasyonu için tercih edilmesi taraftarıyım. Böylece bebek odasında dinginlik ve denge sağlanabilir.

 

Etiketler: , ,