Her bayanın kendine özel bir vücut yapısı vardır. Bu bağlamda her pantolonu her bayanın vücuduna uygun şekilde üretilmemiş olabilir. Pantolon seçimi yaparken vücut özelliklerinizi göz önünde bulundurarak hareket ederseniz üzerinize tam oturan bir pantolon sahibi olabilirsiniz.

vücut tipine göre pantolon

vücut tipine göre pantolon

Armut tipli vücut diye tabir edilen vücut şekline sahip olan kadınlar, geniş kalça yapılarına sahip olduklarından dolayı bel çevresinin darlığını ön plana çıkartıcı pantolon seçimi yapmalıdır. Koyu renk tonlarında ve hafif esneyebilen özelliğe sahip, paça kısımlarına doğru genişleyen pantolon modellerini seçebilirsiniz. Uzak durmanız gereken pantolonlar arasında ise skinny diye adlandırılan dar kesim pantolonlar yer alıyor.

Yüksek Belli Pantolon Nasıl Giyilir?

Yüksek belli pantolonlar elma tipli vücuda sahip bayanların uzak durması gereken modellerdir. Karnınızı daha belirginleştirerek ortaya çıkartacak bu pantolonlar kötü bir görünüme yol açar. Koyu renklere sahip düz şekilde ilerleyen boru paçalı modeller sizler için ideal pantolonlardır.

pantolon seçimi

pantolon seçimi

Kıvrımlı hatlara sahip bayanlar vücutlarında hangi bölgelerin zayıf göstermesi gerektiğini tespit etmelidir. Kalça kısmından esneyebilen ve bacak bölgesinden genişleyebilen pantolon seçimi yaparsanız kalça bölgenizi daha fit gösterebilirsiniz. Göğüsleriniz küçük boyutlara sahipse yüksek bel kotları tercih edebilirsiniz. Bel göğüsle karın arasındaki mesafeyi kısaltacağı için sizin için uygun bir seçim olur.

pantolon seçiminde dikkat edilmesi gerkenler

pantolon seçiminde dikkat edilmesi gerkenler

Uzun boylu bir bayansanız bu konuda biraz şanslısınız sayılır.. Neredeyse tüm modelleri gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. Skinny pantolonlar sizler için yaratılmış modellerdir.