Sanayi alanında son yıllarda ball mill gibi yeni nesil cihazların kullanılmaya başlaması ile birlikte artık çok daha hızlı bir şekilde gelişme ve büyüme gerçekleştirilebiliyor. Özellikle de farklı özellikleri ve yeni nesil fonksiyonlara sahip olan yeni nesil teknoloji ürünleri ile çok daha kaliteli, çok daha hızlı ve çok daha güvenli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi sağlanabiliyor.

seramik ball mill

Ball Mill 150 Mikron Altı Ürünler Yapmakta Kullanılıyor

Bu yüzden de günümüz modern çağında sanayi alanında en yaygın şekilde teknoloji kullanılmaya başlandı. Bu noktada sanayi sektörü içerisinde genel olarak 150 mikron altı ürün elde edilebilmesi amacı ile kullanılmakta olan ball mill modelleri oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Bu bilyalı değirmen modellerinde 150 mikron altında ürün elde edilebilmesindeki başlıca hammaddeler arasında çimento, kuvars, gümüş, dere taşı, bakır, kireç, çinko ve kurşun, kalsit ve barit gibi maddeler yer alıyor.

Yeni nesil teknoloji ile üretilmekte olan bilyalı değirmen modellerinde çalışmakta olan aksamlar dışarıdan gelebilecek her türlü etmene karşı koruma altına alınıyor. Böylelikle çok daha kaliteli ve güvenli bir çalışma verimliliği sunabiliyor. Bunun dışında da iç kaplama parçalarının kolay ve pratik bir şekilde değiştirilebilmesi mümkündür.

Ayrıca yeni nesil teknoloji ile üretilmekte olan bu bilyalı değirmen modellerinde farklı ölçüler bulunuyor. Kendisi otomatik yağlama sistemi ile yağlama işlemini de gerçekleştirebiliyor. Bu gibi özellikleri ile de sanayi alanında çok daha kaliteli ve verimli çalışma imkanları sağlıyor.

 

Etiketler: