cam balkon

Yaz aylarında evlerin en fazla kullanılan bölümlerinden biri balkonlardır şüphesiz. Uzun uzun, keyifle yapılan kahvaltılar, akşam yemekleri ve keyifli kahve muhabbetlerinin ev içindeki en güzel adresidir. Yazın sıkça kullandığımız bu bölümlerin keyfini kışın da yaşama isteği artmış olacak ki, cam ile kaplanan balkonların sayısı günden güne hızla artmakta. Hal böyle olunca, cam balkon konusunda sizleri aydınlatmak istedik.

cam balkon mekanizma

Peki, nedir cam balkon?

Raylı görüntü kasaların içerisinde hareket edebilen, belirli bölümün istenildiği zaman açılabildiği, balkonumuzun etrafını saran katlanabilir cam sistemidir. Cam balkon; yağmur, rüzgâr, kar gibi dış etkenlerden korunmayı sağlayarak balkonunuzun her mevsim kullanılabilmesini sağlarken; panoramik bir görüntü oluşturduğu için manzaranızı kapatmaz. Temizliği ve bakımı gayet kolay ve pratiktir. Ancak cam balkon yaptırırken, kaliteli bir seçim yapmakta fayda vardır. Aksi halde şu tür sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz:

– Katlanır sistemin dengeli yapılmaması sonucu, kanat birleşiminde bulunan kapak aralarının boş kalması.

– Açık kalan kapak aralarından içeriye hava, toz, su girmesi ve bu durum montajdan kaynaklandığı için daha sonra düzeltilememesi.

– UV katkı maddesiz kullanılan cam fitillerinin çok kısa sürede sararması ve görevini kaybetmesi.

– Kullanılan kalitesiz alüminyum malzemenin zaman içerisinde paslanmaya neden olması.

– Kanatların yürümesini sağlayan sistemin kalitesiz olması sonucunda kısa sürede deforme olması ve sistemin çalışmaması.

Bütün bu sorunlardan kaçınmak ve olası sorunların giderilmesi ile vakit kaybetmemek için kurumsal, marka bilinirliği yüksek firmalarla çalışmak gerekir. Çalıştığımız firmanın servis ve garanti konusunda güvenilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir.