Aslın bakımlı olmaktan kasıt hiçbir zaman günü gününe bazı kurallara uymak değildir. Zamanında yapılması gerekenler yapıldığında her zaman vazgeçilmez ve bakımlı olmak mümkündür. Örneğin: Saçınızdan dolayı çok fazla mı rahatsızsınız? Öncelikle bu saç sorununuzu nasıl çözebilirim diyerek işe başlayabilirsiniz.

bakımlı kadınlar

bakımlı kadınlar

Saçınızın ince telli olması elektriklenmesine yada çabuk yağlanmasına neden açıyor olabilir. Bu durumda ellerinize kullandığınız nemlendirici kremleri hafif şekilde saç uçlarınıza sürerek bu elektriklenmeyi bir nebze de olsun azaltabilirsiniz. Nemlendiriciyi banyo sırasında da kullanabilirsiniz. Bu durumda saçınızın kuruduğu zaman daha dolgun gösterecektir.

bakımlı olmak

bakımlı olmak

Saçlarınızın çabuk yağlanmasına davetiye çıkarmak istemiyorsanız saç kreminizi saçlarınızın ortasından başlayarak saç uçlarına yayacak şekilde sürünüz. Zaman zaman saçınızı yıkayamayacak kadar vaktiniz olmayabilir. Bu durumda bebek pudrası ile yağlı saçlarınızı bir nebze gizleyebilirsiniz. Her zaman bakımdan kasıt makyaj yapmak yada güzel giyinmek değildir. Bunu bilerek daha çok temiz olmayı tercih etmelisiniz.

bakımlı kadın

bakımlı kadın

Küçük Detaylarla Cildinizin Güzelliğini Ortaya Çıkarın…

Bakımlı olmak için öncelikle cildin güzelliğini ortaya çıkarmak gerekir. O nedenle her zaman cilt türünüze göre bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Cildiniz parlıyorsa cildinizi kurutmadan matlaştırmanız gerekebilir. O nedenle örneğin cildinizde fondöten kullanmadan önce matlaştırıcılarla  bu açığınızı kapatabilirsiniz.