Moda denilince akla sadece giyim kuşamın gelmemesi gerek. Çünkü moda hayatın her alanında… Örneğin yeni açılan mekanlar moda olabiliyor, ya da dekorasyon konusunda bir yıl kırmızı moda olurken bir yıl lacivert moda olabiliyor, hatta ve hatta kız ve erkek bebeklere verilen isimler bile bazen moda olabiliyor. Şu sıralar ise öyle bir moda var ki hemen hemen her anne adayı kendisini bu modaya kaptırmış durumda. Baby Shower partisi.

Baby Shower Modası

Baby Shower partisi, doğuma yaklaşık 2 hafta kadar az bir zaman kala düzenlenen, anne adayının en yakın arkadaşlarının ve akrabaların katıldığı sadece bayanlardan oluşan, doğacak bebeğe erken hoş geldin partisi olarak tanımlanabilir. Bu partilerde artık yok yok… Partinin organize edilmesi profesyonellere bırakılıyor ve sonucunda inanılmaz güzellik ve ahenk içindeki ayrıntıların bulunduğu bir görsel şölen ortaya çıkıyor.

Bebek erkekse mavi yeşil renkler; kızsa pembe, kırmızı gibi renkler ya da annenin zevkine göre sarı gibi orta renklerin hâkim olduğu partilerde öncelikle kesinlikle bir tema seçiliyor. Seçilen bu temaya göre bebeğin ve annenin isminin yazdığı etiketler hazırlanıyor ve bardakların, tabakların, pipetlerin, balonların, sandalyelerin ve aklınıza gelebilecek her şeyin üzerine yapıştırılıyor. Partinin pastası yine aynı konsepte uygun olarak seçiliyor. Anne ve arkadaşları için süslü püslü taçlar hazırlanıyor. Gelen misafirlerin not yazıp hatıra bırakabileceği not bölümleri oluşturuluyor. Birbirinden detaylı düşüncenin bulunduğu bu partiler, doğacak bebeklerin ne kadar şanslı olduğunu şimdiden gösteriyor.