Kadınlar için mutfakların ayrı bir önemi vardır. Bir evin onlara göre en temel iki noktası, mutfaklar ve banyolardır. Özellikle mutfak tasarımlarına çok dikkat ederler.

mutfak aydınlatması

mutfak aydınlatması

Çünkü günlerinin epeyce vaktini burada geçirirler. İş hayatında olmaları çok bir şey değiştirmez. Yine de kadınların en çok vakit geçirdiği mekân, mutfağıdır.

Aydınlık Tasarımlarda Detaylar

İsterler ki mutfaklarında her şey tas tamam olsun. Yerli yerinde bir düzen içerisinde olsun. Bu şekilde içleri rahat eder ve bu sayede daha mutlu bir şekilde hünerlerini ortaya çıkarırlar. Mutfakların tasarımlarında dikkat çeken ayrıntı, aydınlık olmasıdır. Aydınlıktan kastımız, elektrik sistemi değildir sadece. Bunun içinde birçok detayı barındırabiliriz.

aydınlatma önerisi

aydınlatma önerisi

Öncelikle seramik seçiminin bu noktada önemli olduğunu belirmek isterim. Suyla teması halinde bozulmayan ve deforme olmayan bir fayansın tercih edilmesi, her şey sona erdikten sonra aydınlık bir mutfağında ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Duvar döşemeleri de bu noktada son derece önemlidir. Duvar kâğıdı da kullanabilirsiniz, duvar boyası da kullanabilirsiniz. Seçimlerinizde canlı renkleri tercih etmeniz, aydınlık açısından çok önemlidir.