Ayakkabı sizler için büyük bir tutku halini aldıysa ve ayakkabı tutkunuzdan vazgeçemiyorsanız sizler için hazırladığımız bu ufak rehberimizde ayakkabılarınızı nasıl depolayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Basamaklardaki Çekmeceler

Basamaklarınızın altında çekmeceler var ise bu bölgeleri değerlendirebilmek ve ayakkabılarınızı ortadan kaldırabilmek için buraları kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle etrafta dağınık duran ayakkabılar sizi rahatsız etmemiş olur.

Yatak Altları

Yatakların altlarında yer alan bölgelere ufak raflar yerleştirebilirsiniz. Ayrıca küçük tahtaları yataklarınızın altına koyduktan sonra ayakkabılarınızı buraya koyarak kendinize ek bir depolama alanı yaratabilirsiniz.

Duvar Rafları

Ayakkabılarınızı bir butik havasında saklayabilmek istiyorsanız duvarlara modern tasarımlara sahip olan raflar yaptırabilirsiniz. Böylelikle ayakkabılarınızı aramak gibi dertlerden kurtulmuş olursunuz.

duvar rafları

duvar rafları

Merdiven

Eski ve dekoratif açıdan şık durabilmeyi başaran bir merdiveni ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. Özellikle topuklu ayakkabı kullanmayı seviyorsanız ve topuklu ayakkabı sayınız fazla ise merdivenlere bu tür ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Ayakkabı Dolapları

Sadece ayakkabılarınızı saklayabilmek için dizayn edilmiş olan işlevsel bir dolabı kullanabilirsiniz. Eğer bunun için ekstra bir masraf yapmak istemiyorsanız mekanınızda kullanmadığınız bir dolabın çekmecelerine ayakkabılarınızı koyabilirsiniz. Böylelikle tüm ayakkabılarınız yine elinizin altında olacağı için giyinirken fazla vakit kaybetmemiş olursunuz.

Duvar Dipleri

Mekanlarınızın duvar diplerine raf şeklinde şık parçalar yerleştirdikten sonra bu rafların üzerine ayakkabılarınızı dilediğiniz şekilde dizebilirsiniz. Ayakkabılarınızın üstünün tozlanmamasını istiyorsanız ufak dolap şeklinde şeffaf olan raflardan mekanlarınıza yaptırabilirsiniz.