İnsanlar için önemli olan ve değerli olan yüzlerce şey vardır. Bunlardan biri de imajlarıdır. Hiçbir insan imajının bozulmasına ve insanlara karşı mahcup olma durumuna düşmek istemez. Bu sadece dışarıdaki insanlar için değil ev içindekilere karşı da olabilir. Ayrıca bazı şeyler vardır ki büyük bir sorun haline gelir ve hem sizi üzer hem de rahatsız eder.

lavanta

lavanta

Bu sorunlardan biri şüphesiz söylemeliyiz ki ayak kokusudur. Ayak kokusu oldukça kötü bir imaj ve rahatsız edici bir şeydir. Sadece çevrenizdekileri değil sizi de ziyadesiyle rahatsız eder. Bu kokudan kurtulmaya ne dersiniz? Ayak kokusu sıkıntınızı sonsuza kadar kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Çare her zaman ki gibi doğallıktadır.

Çare Lavantadır

Doğal yöntemlerle ayak kokunuzdan kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri lavanta yağıdır. Lavanta yağı, ayak kokusuyla bire birdir. Lavanta yağı güzel kokmaz ama bakterileri yok eder.

lavanta yağı

lavanta yağı

Günde iki defa çorabınızdan içeri damlatın. Epsom tozu da ayak kokusuna etki eder. Uyumadan önce ılık suyla karıştırıp 2 defa ekleyin ve 10-15 dakika bekletin. Bu yöntemlerle kokudan kurtulacaksınız.