İnsan güzellik açısından değerlendirildiğinde ilk olarak yüzüyle tanınır. Hal böyle olunca her zaman yüzün güzelliği önem verilen hususlardan birisidir. Bu konu da herkes ne yazık ki istediği güzelliğe her zaman ulaşamaz. Ancak ulaşılır hale gelmesi gelişen teknolojiyle beraber her zaman mümkündür. Yüzün birçok bölgesinde bu gelişen teknolojiye paralel olarak birçok operasyon sonucu kusursuz güzellik elde edilebilir.

Estetik operasyonlar kapsamında yapılan bu müdahaleler artık kısa sürelerde küçük işlemler sonucu yapılabilmektedir. Estetik alanında da en fazla yapılan müdahaleler yüz bölgesindedir. Yüz germe, gözaltı torbalarını gerdirme, gıdı gerdirme, kaş kaldırma ve rinoplasti (burun estetiği) en sık karşılaşılan yüz operasyonları arasında yer alır.

Özellikle toplumun birçok genelinde burun şekline dair rahatsızlıklar en yaygın sorunlar arasında yer alır. Hal böyle olunca estetik alanında burun estetiği operasyonlarının geniş bir yer kapladığı rahatlıkla söylenebilir. Estetik alanında da en fazla burun estetiği alanında yol kat ediliyor diyebiliriz.

Avşar 3D Mask Rinoplasti

Avşar 3D Mask Rinoplasti

Burun Estetiğinde Gelinen Son Nokta

Burun estetiği, burun septumundaki deviasyon benzeri bazı tıbbi sorunların düzeltilmesi veya sadece sorunlu bölgelerin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi işlemdir. Gerekli görüldüğünde veya sorunlu bölge ciddi bir işlem gerektirirse kemik ve kıkırdakta da bazı cerrahi müdahaleler yapılabilir. Burun estetiğinin bir diğer ismi de rinoplastidir.

Rinoplasti sonucunda yapılan iyileşmeler yüzün görünümünde de düzelme yapacaktır. Rinoplasti de yapılan kesilerin büyük bölümü gözle görülmesi mümkün olmayan burun içi duvarlarında gerçekleştirilir. Rinoplasti de amaç yüzle uyumlu doğal ve daha iyi görünen bir burun oluşturmaktır. Her ameliyata son derece kusursuz sonuçlara ulaşılmak amacıyla başlanır ancak her ameliyatın mükemmel sonuçlanacağını beklemek gerçekçi değildir.

Avşar 3D Mask Rinoplasti

Avşar 3D Mask Rinoplasti

Yakup Avşar’ın kendi yöntemi olan Video-endoskopik burun estetiği genellikle 17 yaş sonrası hastalara uygulanır. Ancak burun tıkanıklığının ileri düzeyde olduğu durumlarda daha erken yaşlarda da cerrahi müdahaleler yapılabilir. Estetik ameliyatlar içinde en zor olanlardan birisi de rinoplastidir. Netice de her yüzün kendine ait karakteristikliğine göre bir şekil uygulanır. Bu işin en zor yanı da yüzün bireyselliğine uygun bir burun oluşturabilmektir.

Estetik sonrası doktorun dedikleri gerek çabuk iyileşme gerekse sağlık açısından harfiyen yerine getirilmelidir. Burun estetiği alanında da her geçen gün ilerlemeler kaydedilmektedir. Teknolojinin nimetlerinden olan 3d maske yöntemi Özellikle burun estetiği denilince adından çokça söz ettiren estetik cerrah Op. Dr. Yakup Avşar alanında bir ilke imza atarak büyük bir işe imza attı. Böylelikle estetik cerrah Yakup Avşar’ın bu alanda uzman olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yurt dışında bile fazla yaygınlaşmayan 3d maske burun estetiği Op. Dr. Yakup Avşar’ın yoğun çalışmaları sonucu Dünya üzerinde ilk kez Türkiye’de uygulanmaya başladı. Hatta bu yöntemi internet üzerinden duyan İsveçli bir hasta Türkiye’ye gelerek operasyonu doktorun başarılı müdahalesi sonucu yaptırdı. Op. Dr. Yakup Avşar bu başarısını, renkli 3d mask print kullanarak ürettiği burun ve yüz maskeleriyle hastalarına gösteriyor.

Avşar 3D Mask Rinoplasti

Avşar 3D Mask Rinoplasti

3d Maske Burun Estetiği Nedir?

Hastaya burun estetiği sonucu nasıl bir burna sahip olacakları 3d mask print yöntemiyle artık çok kolay bir şekilde gösterilebiliyor. 3d lazer tarayıcı ile bilgisayar ortamına kopyalanarak bu işlemi yapmak artık mümkün. Bu kopya sonrası da doktor için artık tasarım daha fiziksel bir hale dönüşüyor. Netice de bu işlem sonrası sadece hastanın bu kopyası 3 boyutlu yazıcı ile fiziki sonuca oluşturularak tamamlanıyor.

Heykeltıraş estetik cerrah Yakup AVSAR bu müdahale ile hastaların şekillendirilebilir heykelleri üzerinde yüzün oranlarıyla, burun deri kalınlığıyla, kıkırdak yapısı ve kemik yapısı gibi tüm bölümleriyle oynanarak yeni bir burun tasarlıyor. Burun estetiğinde gelinen bu son nokta hastalara ve estetik cerrahlara birçok avantajlarda sağlıyor. Bunlardan en önemlisi de ameliyat sonrası oluşturulması planlanan burnun ve yüzün 3 boyutlu gerçeğe yakın olarak hastalara gösterilmesidir.Avşar 3D Mask Rinoplasti uluslararası ve yerel haberlere konu olan videoyu izleyebilirsiniz.

 

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik