Aşkın inanılmaz üstünlüğünü, tutkulu sahnelerini, mutluluk kokan havasını, sevincin ve huzurun yaşanılası ortamını tadacağınız bir eser. Sürükleyici olmakla beraber her sayfasında size iki çiftin o hırçın duygularını da sezdiriyor. Tanıdık gelen ruh hallerine, derinliklere, çelişkilere ve sırların ardında yatan yaşamsal gerçeklere “Aşk Üzerine” isimli bu eserden öğreneceksiniz.

Alain de Botton Aşk Üzerine

Statü Endişesi, Mutluluğun Mimarisi, Havaalanında Bir Hafta, Seyahat Sanatı, Öp ve Anlat, Romantik Hareket isimli birçok eserinden sonra şimdi de “Aşk Üzerine” isimli bu eseriyle okurları karşısına çıkan “Alain de Botton” eserini 24 bölümden oluşturuyor. Her bölümünde aşkın başka bir izine rastlıyorsunuz. Romantik Yazgıcılık isimli birinci bölümle başlayan eserde bölüm başlıklarına dair detaylı bilgi verilmenin yanında aşkın yeni yeni filizlenmeye başladığı bir olay örgüsü yaşanıyor. Her zerrenize temas eden bu eseri okurken zaman zaman kıskanıyor zaman zaman da yaşanılanlardan ibret alıyorsunuz.

Liberalizmin ve Aşkın Sentezinden Oluşan Bir Eser

Bölümler arasında zaman zaman geçişlerde yapan “Alain de Botton” eserinde okura temas edecek detaylar tüm incelikleriyle biliyor. Sizi alıp bambaşka duyguların yaşandığı bir dünyaya sürüklüyor. Bu iki çift arasında en küçük detaylar bile o kadar ince anlatılıyor ki okurken siz bile hayret ediyorsunuz.

Başından sonuna kadar aşkla ilerlemeyen bu eser belli aralıklarla tarihi motiflere de değiniyor. Aralık ayının başında bir sabah, Paristen Londra’ya giden İngiliz havayolları uçağının ekonomi bölümünde otururken aşkın ve öykünün yer almadığı bir hayata son veriyor. Chloe adındaki bir kadın hayatını alt üst ederek yaşamına giriyor ve her şeyin yazgısını değiştirmeye bile gücü yetiyor.

 

 

Tags: , ,