Yaklaşık son 2 aydır sürekli iş gereği yolum Kayseri’ye düşüyor. Şehirlerarası uçak kullanmayı sevmediğim için kısa mesafelerde otobüsün daha konforlu olduğunu düşünenlerdenim. Özellikle Ankara İstanbul arası yaptığım seyehatlerde Kamil Koç tekli koltuklu otobüslerini tercih ediyorum ve zaman zaman sorunlar çıksada genele bakınca firma ile oldukça konforlu ve zevkli seyehat ediyorum.

Ankara Kayseri

Kayseri’de tıpkı İstanbul gibi mesafe olarak Ankara’dan otobüs ile 5 saat sürüyor (gerçi mola verilmese hemen hemen 4 saatte bu iş biter gibi geliyor bana) ama sorun şu ki Ankara İstanbul arası bolca bulunan tekli koltuklar henüz tam olarak faaliyette değil.

Öncelikle benim bildiğim Süha, Metro, İnci, Kent ve İpek Ankara Kayseri arası seyahat ettiren otobüs firmaları.

İpek Turizm yaptığı fiyat kampanyası ile önceliği bilet fiyatları olanlar için öne çıkan firma.

Süha şehirin en çok tercih edilen firması bu sebeple ilk 4-5 yolculuğumu Süha ile yaptım bende, çünkü kime sorsam en iyi firma Suha dedi ancak ben söylenenin tam tersini gördüm. Otobüsler eski ve konforsuz. Boyum uzun olmamasına ve kilolu olmamama rağmen o koltuklara bir türlü sığamadım. Bu yüzden eğer sizede Süha tavsiyesi yapıldıysa bir daha düşünmenizi tavsiye ediyorum.

Metro Turizm son 4 seferdir karar kıldığım firma özellikle son sefer denk getirip aldığım tekli koltuk ile seyahat oldukça konforluydu. Birde şehir fırsatı sitelerinin birinden temin ettiğim indirim kuponu sayesinde biletim 15 TL’ye mal oldu. Böylece hem fiyat hem konfor ikilisini yakalamış oldum.

İnci ve Kent Turizm ile bir seyahatim olmadığı için bu firmalar hakkında bir bilgi sızlere veremeyeceğim.

Sizde eğer Kayseri – Ankara – Kayseri arasında yolculuk ediyor veya ettiyseniz yorumlarınızı paylaşın en iyi firmanın hangisi olduğu konusunda bilgiler verebilelim.