Tasavvuf edebiyatının yazarlarından olan Uğur Koşar Allah de Ötesini Bırak adlı İslami kitabını okuyucularıyla buluşturuyor. Kitabında okurlarına Allah’ı, imanı, Kuranı Kerimi ve daha pek çok aklınıza gelemedik tasavvufi düşünceyi bilindik düşüncelerden ziyade adeta yaşatırcasına kitapta sizlere yansıtıyor.

Nur Terapisti olan Uğur Koşar’ın bir görüşüne göre : Mutsuz insan yoktur, mutlu olacağına inanmayan insan vardır ve insanları yorgun kılan yaşam değil, taşıdıkları maskeleridir. Bu görüşünü de Allah De Ötesini Bırak adlı kitabında doğruluyor.

Allah de Ötesini Bırak

Allah de Ötesini Bırak kitaba dair bakış açıları

Allah her şeyin bilince ve yüce kullarının haksızlığa, zulme, iftiraya, gıybete ve daha birçok manevi kötülüğe uğramaması ve kullarının bu gibi kötülükleri yapmaması için onları korumuş ve onları her zaman uyarmıştır aynı zamanda içinde yaşadığımız hayatın geçici, asıl gerçek hayatın ise çaba gösterdiğimiz ve mutluluğa erişebileceğimiz, yaşamın ise sonsuz olduğu ahirettir diyerek bakış açısını yansıtmaya çalışıyor.

Yazar maddi dünyada çok fazla çıkarcı maskeli insan tiplemeleri olarak nitelendirdiği insanların olduğunu söyleyerek Allahın bunları tanımak için yorulabileceğini ve de insanlarımızın öncelikle Allah aşkı ile yüreklerini yakmaları gerektiğini söylüyor. Böylelikle kullarının maddi hayat denilen gerçeği öğreneceklerini ve bu içinde yaşadığımız hayatın geçici olduğunu idrak edeceklerine vurgu yapıyor.

Allah kullarının hazırcı olmamaları ve de en küçük bir zorlukta iradelerini kaybetmemeleri ve gaflete düşmemeleri noktasında uyarmıştır onların her zaman yanında olmuş hiçbir zaman onlardan uzaklaşmamıştır aynı zamanda Allah kullarına hediyeler göndermiş ama hediyelerinin önüne kullarının zorluk çekmeyeceği, onları yormayacak küçük engeller koymuştur işte asıl bu noktada her şey başlamaktadır. Bu noktada kullarının gerçek iradeleri belli olmaktadır ve de canı gönülden inananlar bu engeli aşıp bu maddi hayatta yaşamlarına mutlu bir şekilde devam etmektedir. İşte bu düşüncelerin yer aldığı ve birçok islami hayata dair gerçeklerin gözler önüne serildiği bu kitabı bir solukta okuyacaksınız.

 

Tags: ,