Öncelikle konuya girmeden önce akupunktur nedir? ne değildir, yararları nedir? yan etkileri yada zararları var mıdır? bunlara değinelim. Her zaman toplum tarafından tedavisine inanılamayan bu mucizevi tedavi yöntemi öncelikle belli başlı iğneler yardımıyla gerçekleşir. Akupunkturun köken anlamı da zaten bu tedavi yöntemini doğrular niteliktedir. Acus: İğne, Puncture: Batırma terimlerinin birleşimiyle bu hale gelmiştir.

Tedavi

Tedavi

Bu gümüş, bakır, çelik gibi metallerden elde edilen iğneler yardımıyla beyin uyarılır yani beyin temelli tedavi yöntemidir de diyebiliriz. İğneler yardımıyla beynin belli noktalarında salınan salgılar tedavinin başlamasına yardım eder. İğne başta olmak üzere lazer, akupunktur bölgesini uyarmada kullanılan ses dalgaları, bazı bitkisel ilaçlar, elektro-akupunktur tedavi süresince kullanılan yöntemlerdir.

Akupunktur

Akupunktur

Akupunktura Rağbet Artıyor !

Gün geçtikçe toplum tarafından yararları görülen bu tedavi yöntemi daha önceleri çok ağrılı hastalarda uygulanırken günümüzde bin bir çeşit hastalığın tedavisinde uygulanır olmuştur. Akupunkturda amaç ağrılı kısımları uyararak tedavi etmeye çalışmaktır. Genellikle zayıflamak isteyenlerin çoğunlukla başvurduğu bu yöntem hastalarını hedeflerindeki kiloya ulaştırma da başarıyı yakalıyor.