İnsanların saçlarında görülen en önemli sorunlardan birisi uç veya dip kısımlarda yaşanan kırılmadır.  Yaşanan bu kırılmaları engel olmak ise çok kolaydır. 6 adımda kırık saçlara çözüm birçok insanın şaşırdığı konu olsa kırık saç kısa sürede onarılır. Kırık saçların onarılmasında yapılması gereken ilk aşama saçın yıkanması durumunda derininde şampuanla yıkanması olmuştur. İkinci onarım şekli ise düzleştirici olmuştur.

Saç Kırılmalarına Karşı Yıkama Ve Maşa Kullanımı

6 Adımda Kırık Saçlara Çözüm

6 Adımda Kırık Saçlara Çözüm

Isıdan koruyucu bakım ve spreyler kullanılarak saçın yanması engellenir. Bir elle düzleştirici kullanırken diğer elle de saç tarama işlemi yapılır. Kırık saçların ortadan kaldırılması amacıyla yapılan uygulamalardan birisi de Maşa kullanırken tutamları saç uçlarından başlayarak şekillendirmek yerine saç diplerinden başlayarak şekillendirirsen saç uçların maşanın dışında kalmış olur ve böylece maşanın ısısından etkilenmez.

Maşa da bu anlamda çok önemlidir. Saç kırılmalarına engel olmak için saçın yıkanmasını ardından saç havluya değil varsa tişörte sarılmalıdır. Saçın nemin alınmasının ardından kurulama işlemi yapılır. Saç kırılmalarına engel olmak için yumuşak saç fırçası kullanılmalı ve saç uçları saç kremi ile nemlendirilmelidir.