Turkcell Teknoloji Zirvesi sonunda başladı. 112 farklı oturum ve 12 bin katılımcının yer aldığı zirvede merakla beklenen haber en yetkili ağızdan geldi. Süreyya Ciliv yaptığı konuşmada süper hızlı mobil internet 4G’nin 2015 yılında tüm Türkiye’de kullanılmaya başlayacağını şu sözlerle duyurdu.

4g teknolojisi

‘’Türkiye’de de 2011’den itibaren akıllı telefon satışları patlama yapmış durumda. Yeni dünyayı şekillendiren en önemli konu, ‘her yerden erişim’.  Mobil internet sayesinde bugün artık her yer ofis ve bilgisayarlar her yerde. Bugün Türkiye’deki 3G şebekesi dünyanın en güçlü şebekelerinin başında geliyor. Bu avantajımızı korumamız çok önemli. Dün akşam gerçekleştirdiğimiz 20. yıl resepsiyonumuzda Sayın Bakanım da müjde verdi, 2015’te 4G Türkiye’ye gelecek. ‘’

Turkcell Teknoloji Zirvesinden Notlar

Bu açıklamaların ardından teknoloji tutkunları yeni yılı büyük bir merak ile beklemeye başladılar. Ayrıca zirvede mobil trafiğin artan oranı, mobil cihazların teknolojik gelişimleri, akıllı telefonların günden güne büyüyen sayıları ve küresel teknolojinin ne yönde geliştiği zirve de konuşulan konular arasında yer aldı. Turkcell’in yatırımlarının daha da artacağı mobil iletişim teknolojisini en üst seviyeye taşımak için çalışacağı sunumda aktarıldı.

 

Etiketler: , ,