Hepimiz daha esnek bir vücuda sahip olmak isteriz ancak bunun kendi kendine olmayacağını da biliyoruz. Ümitsizliğe kapılmayın sadece 30 günlük bir çalışma ile daha esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

Vücut esnetme

Bel ve Arka Bacak Kasları

Bel fıtığı problemi hemen hemen herkeste mevcut bir problem. Siz de bu rahatsızlığa yakalanmak istemiyorsanız bel kaslarınızı güçlendirmelisiniz. Düz bir zemin oturun ve bacaklarınızı birleştirin. İki kolunuzla öne doğru uzanarak ayak parmak uçlarınıza dokunmaya çalışın. Bu egzersiz ile hem bel hem de bacak kaslarınızı esneterek güçlendirebilirsiniz.

Vücut esnetme hareketleri

Ön ve İç Bacak Kas Gruplarını Esnetme

Ön bacaklarınızda bulunan kasları esnetmek için ise bir elinizle bir yerden destek alarak tek ayak üzerinde durma poziyonu alın ve daha sonra havada olan ayağınızın parmak uçlarını boşta olan elinizle dokunarak kendinize doğru çekin. İç bacak kaslarınız için ise Yerde bağdaş pozisyonunda iki ayak tabanınız birbirine değecek şekilde oturun ve ellerinizi ayak bileklerinize yerleştirin. Daha sonra kendinizi bacaklarınızda ağrı hissedene kadar öne doğru eğin.

 

 

Etiketler: , ,