Kışkırtıcı, canlı, hareketli, dikkat çekici saç renkleri ile klasikleşen şarap, kahve ve akaju saç renkleri bu sene de karşı karşıya gelecek, sizlerin tercihleri ile en çok tercih edilen saç renkleri belirlenecek. 2016 yılının trend saç renkleri önerilerini Esra’nın Portresi sitesi sizler için sıraladı.

sac renkleri

Galaksi saç renkleri

Baş döndürücü bir renk uyumu içerisinde Neptün mavisi, Uranüs yeşili, Nebula kırmızısı, Güneşin ateşe çalan sarısı ve daha pek değişik tonun bir arada sizin tercihinize göre uygulandığı Galaksi saç renkleri. Canlı ve dikkat çekici tonları barındıran Galaksi saç renkleri uygulaması biraz uzun sürse de uygulama sonrasında fazla sayıda şekil verilebilecek saç modelleri yaratma imkânı veriyor. Canlılığını ve parlaklığını koruması için parlatıcı ve koruyucu bakım uygulamalarını ihmal etmemenizi öneririz.

Şarap kırmızısı saç renkleri

Kendi içinde açık ve koyu tonlamalarla Şarap Kırmızısı saç renkleri en çok tercih edilenler arasında. Kadife Kırmızısı Şarap Kırmızısının bir tonu olarak hemen hemen tüm ten renklerine gösterdiği uyumla zirvede yerini koruyacak gibi duruyor. Böğürtlen kırmızısı, kızıl kahve, Melanj, Ahududu, Tarçın, Caberne ve kızılcık Şarap Kırmızısı saç renkleri arasında en çok tercih edilen tonlardan. Gün ışığında farklı, iç aydınlatmalarda farklı parlama özelliği ile katılacağınız yere göre dikkat çekecek bu saç renkleri de Galaksi saç renkleri gibi parlatıcı ve koruyucu bakıma ihtiyaç duyuyor. Unutmayın en parlak en canlı renkler daha hızlı akıyor.

Akaju kahve saç renkleri

Kahve tonları ile kızıl tonlarının farklı oranlarda harmanlanması ile ortaya çıktığı günden beri kendi moda akımını yaratan, geniş bir yaş aralığı içerisinde tercih edilen Akaju kahve saç renkleri son yılların en yükselen ve yerini koruyan trendleri arasında. Açık tenli kadınların en çok tercih ettiği kızıl renginin yerini sarsan akaju kahvesi, koyu tenli kadınlarda da yerini sağlamlaştırdı. Kahverengi ve koyu renk saçlara sahipseniz evde uygulayarak akaju kahve saç renkleri tonlarını kolay elde edebilirsiniz ancak açık renk saçlı kadınlara muhakkak kuaföre gitmelerini öneriyoruz. Açık renkli saçlara uygulanmasında Akaju kahve saç renkleri biraz daha profesyonel bir yaklaşım gerektiriyor.

 

Etiketler: ,