Kadınların olmaz olmaz parçası çantalar, artık sadece bir gereklilik olarak değil, aynı zamanda kombinlerin önemli bir parçası olarak da görülüyor. Dolayısıyla her sezon modacıların en az tekstil ürünleri kadar önem verdiği ve her yıl farklı türde modellerin trend olduğu çantalar, 2016 yılında da pek çok model ve renk seçeneğiyle birlikte alıcıların beğenesine sunulmaya hazırlanıyor.

2016 çanta modası

2016 çanta modası

Daha şimdiden çok konuşulan 2016 sezonu, moda dünyası açısından renkli ve farklı tasarımların ön plana çıktığı bir yıl olacak gibi görünüyor. İşte 2016 yılına damgasını vuracak olan çanta trendleri

Fonksiyonel ve Gösterişli Çantalar Öne Çıkıyor

2015 yılının en trend modellerinden biri olan bel çantaları, aynı şekilde 2016 yılında da özellikle elinde çanta taşıyarak yük yapmak istemeyen kadınların en çok kullanacağı modeller arasında gösteriliyor.

çanta modeli

çanta modeli

Bu sezonun en dikkat çekici parçası ise, vücuda giyilen kıyafet ile bir bütünmüş gibi görünen bodybag çantalar. Genelde sırtta ya da omuz hizasında kullanılan bu modeller, rahatlıktan yana olan kadınlar için ideal bir parça olarak görünüyor.

renkli çanta trendleri

renkli çanta trendleri

Bunların dışında oversize, süet ve kürk işlemeliler, kova, püsküllü, hayvan desenliler, uzun yıllardır vazgeçilmez modellerden biri olan bucketlar, özgün tarzıyla dikkat çeken colorblocklar, kıyafet kumaşıyla dizayn edilenler ve kutu çantalar bu senenin en hit parçaları arasında yer alıyor.