Moda koleksiyonlarını izlerken bazı renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını görebilirsiniz. Aynı şekilde mağaza ve vitrinlerde de moda renkler hakim olacaktır. Yeni yılın renkleri neler olacak sorusuna gri, bordo, asker yeşili ve mor olarak cevap verebiliriz. Özellikle gri renk tonları en fazla göze çarpan trendler arasında yer alıyor.

gri renk modası

Gri Psikolojisi

Psikolojide gri renk aslında çok tasvip edilen bir renk değildir. Hatta gri sevenlerin psikolojik sorunları olduğuna dair bir inanış vardır ki bu bilgi uzmanlar tarafından da destekleniyor. Bu yüzden okul ve hastane gibi halka açık yerlerde bu renklerin kullanılmasına izin verilmez.

bordo renk modası

Konuyu biraz abartmış gibi görünebiliriz ancak, renklerin ruh üzerinde etkili olduğu bilinen bir gerçek. Buna rağmen gri bu yılın en moda renklerinde biri. Bu yüzden griyi nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz gerekiyor. Başka renklerle canlandırabilir ve detaylara dikkat çeken kombinler tasarlayabilirsiniz.

mor renk modası

Yeni Yılda Mor ve Bordo Ön Planda

Mor ve bordo renkleri seviyorsanız yeni yıl sizin yılınız olabilir. Son derece etkileyici ve iddialı renkler olmakla birlikte çok şık görünebilirsiniz.

 

Etiketler: ,