İddialı makyaj modası sezonu 2015 yılında bizleri bekliyor.

Yeni yılı kısaca özetlemek gerekirse doğal görünüme sahip makyaj, ilginç ve eksantrik kaşlar, sanatsal denemeler, kuğu gözü makyajı, twiggy makyajı, ışıltılı makyaj, leylak tonlu göz makyajı, mavi göz makyajı ve etkileyici renkteki kirpikler ile kırmızı rujlar ön plana çıkıyor diyebiliriz.

ilkbahar yaz makyajı

ilkbahar yaz makyajı

Moda defileleri bu yıl da makyaj modasının belirleyici unsurlarından oluyor. Defilelerde çıkan ünlü isimlerin ve moda devlerinin tasarımlarının arasında göze batan çok iddialı makyaj örnekleri öne çıkıyor.

Ünlülerin Kaş Makyajları

Altuzarra, Victoria Beckham, Thakoon gibi ünlüler bu yıl doğal makyaj modası denildiği zaman akla gelen ilk isimler oluyor. Moda defilelerinde ayrıca kaşlar da belirgin renklerde makyajlanıyor.

ilkbahar yaz makyaj modelleri

ilkbahar yaz makyaj modelleri

Kaşlara yönelik yapılan bu makyaj modası bu sezon genel olarak Saint Laurent, Celine, Dolce & Gabbana gibi ünlü modacılar defilelerinde ortaya çıkmış oldu.

Kadınların güzelliklerine güzellik katan özelliğe sahip kaşlar artık daha karakteristik özelliklere sahip olabiliyor. Kaşlar ile birlikte kedi gözü makyajını da bu yıl ilkbahar yaz sezonunda sıkça göreceğiz.