Bu yıl ilkbahar yaz aylarında en fazla göreceğimiz desenlerden birisi pötikare desen olacak. Pastel ve koyu tonlarda bizleri selamlayacak olan pötikareler özellikle spor kıyafetler ile birlikte bayanların rahat bir şekilde kombinleyebileceği özelliği taşıyor. Bohem bir tarzın hakim olacağı ilkbahar yaz aylarında tasarımcılar özellikle bohem tarzdaki gece elbiselerinin tasarımlarına kataloglarında fazlasıyla yer veriyorlar. İlkbahar yaz bayan modası bu yıl bohem tarzın örneklerini sık göreceğimiz bir sezon olacak.

2015 İlkbahar Yaz Bayan Modası

2015 İlkbahar Yaz Bayan Modası

Dar kesimli pantolonların yerini bu sezon artık bol pantolonlar alacak. Daha rahat kullanımı ve her türlü ayakkabı modelinin üzerine rahat giyilmesi özellikleri ile bol pantolonlar bayanların daha şık görünmelerini sağlayacaklar. Salaş ve rahat giyilebilen bu pantolonları bu sezon sık olarak göreceğiz.

2015 İlkbahar Yaz Bayan Modası

2015 İlkbahar Yaz Bayan Modası

İlkbahar Yaz Süet Modası

Süet ayakkabılardan sonra artık süet etekler ve elbiseleri de ilkbahar yaz bayan modası kataloglarında görebiliyoruz. Bayanlar özellikle bu sezon süet trençkotlar ve etekler ile oldukça şık bir görünüm kazanabilecekler. Kot kumaşlar ise süet kıyafetler ile birlikte giyilebilecek diğer alternatifler arasında yer alıyor.

2015 İlkbahar Yaz Bayan Modası

2015 İlkbahar Yaz Bayan Modası

Çiçek desenli kumaşlar ve tasarımlar ise her sezon alıştığımız şekilde yine karşımıza çıkıyor. Bahar ayının ışıltılı havasını yansıtmayı başaran çiçek desenli tasarımlar bu sezonun vazgeçilmez parçaları arasında yerini alacak. Çiçek desenleri bu sezon diğerlerinden farklı olarak artık ayakkabı, çanta, şapka ve diğer tüm aksesuarlarda da yer alacak.