Moda dünyası, her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok yeni ve farklı tasarımlara sahne olurken; yalnızca tekstil değil saç renkleri de yeni akımlardan oldukça etkileniyor.

2016 saç modası

2016 saç modası

Özellikle saç rengini yenilemek veya tamamen farklı bir renk isteyenler için renkli ve göz alıcı seçenekler sunacak olan 2015-2016 yılı saç modası, bu yıl önceki yıllara göre daha farklı olacak gibi görünüyor.

Yeni Sezonun Trend Renkleri

2015-2016 sezonunun trend saç renkleri birbirinden farklı olmakla birlikte, genel olarak sıcak tonları yansıtıyor ve geçen yıl moda olan soğuk tonların yerini daha canlı ve genç tonlar alıyor. Defilelerde kullanılma sıklığına ve modacıların yorumlarına bakılacak olursa, bu senenin en trend olacak rengi çilek sarısı gibi görünüyor ve bu rengin özellikle beyaz tenlilere çok yakışacağı belirtiliyor.

saç modeli

saç modeli

Her yaştan kadının vazgeçilmezi olan çikolata kahve, bu yıl da modasından hiçbir şey kaybetmiyor. Özellikle eski saç renginden sıkılan fakat farklılığa henüz hazır olmayan kişilerin tercihi olacak çikolata kahve tonları her zaman yerini koruyacak gibi görünüyor.

kızıl saç rengi

kızıl saç rengi

Bunların dışında sıcak tonlarda olan sarı renkler, koyu renk saçların içerisindeki açık tonlarda gölgeler, çekici kadınların vazgeçilmezi olan tarçın tonları, bronz ve altın renklerindeki gölgeler ve kahveye farklı bir güzellik katan kızıl kahveler bu yılın en trend saç renkleri arasında yerini alacak.