2014 yılında uygulamaya giren futbol müsabakalarını tribünlerde izlemek isteyenler, eskisi gibi bilet almadan adına çıkarttırdığı passolig kartı ile stadyuma girebiliyor. Aynı zamanda bu kart ile kişiler hem alışveriş yapabilecek hem de ulaşımda kullanabilecekler. Türkiye Futbol Federasyonunun yeni politikası olan bu kart türlü kampanyalarla aşılanmaya çalışılıyor.

Passolig

Passolig Kartı Ne İşe Yarar?

Yeni anlayış olan bu passolig kartındaki amaç nedir derseniz net bir cevap veremem. Belki karaborsa bilet satışına engel olmak için veya bedava bilet dağıtımını engellemek için. Bir de kredi kartı işlevi var bu kartın. O yönü de ayrı bir mevzu. Kimisi için mükemmel bir buluş olarak nitelendirilirken kimisi hatta çoğu taraftar için lüzumsuz ve maliyetli bir uygulama oldu.

Passolig Kartı

Passolig kartında tuttuğunuz takım adı yer almak zorunda. Ve gideceğiniz maç eğer desteklediğiniz takımın maçı değilse o maçı izleyememe durumunuz var. Mecburen televizyondan izleyeceksiniz. Sezonluk kart olan passolig her sene yenilenmek zorunda. Ayrıca bilet devrini kapatan bu kart ile beraber e bilet uygulaması dönemine de geçmiş olduk.

 

Etiketler: ,