Yeni yıl beraberinde yepyeni modelleri de getirmeye devam ediyor. Bu yılın modasından saçlar da nasibini aldı. Uzun saç modası bu yıl geri dönüyor. Geçtiğimiz yıl kısaldıkça kısalan saçlar bu yıl hızla uzamaya bırakılacak. 2013 saç modası uzun ve doğal modelleri ön plana çıkarıyor. Toprak tonlarını içeren renkler ise popülerliğini koruyor.

Geçtiğimiz yılın bir yanı kısa veya tamamen kısalmış olan saç modelleri çoktan tarihe karıştı. Modayı dikkate almayarak saçlarını kısacık kestirmeyen bayanlar yılın en şanslıları olacak. Çünkü uzun saç modası 2013 yılına damgasını vuracak.

Ancak abartılı uzunluklardan uzak durmanızda fayda var. Bele kadar uzanan saçlar hem demode hem de bakımsız duruyor. Bu nedenle saçlarınızın sırt hizasından daha fazla aşağıya inmesine izin vermeyin.

Dalgalar yine saçları hareketlendirmeye devam edecek. Seyrek ve dağınık dalga bu yıl da moda. Topuzlarda ise sıkı modelleri tercih etmeyin. Önce dalgalandırılmış ardından dağınık ve gevşek şekilde toplanmış olan saçlar ile modaya nokta atışı yapabilirsiniz. Bu arada saçlar bu yıl yandan değil ortadan ayrılacak.