Beşiktaş sezonun 2. yarısına nasıl başlayacak diye düşünürken İstanbul Büyükşehir Belediye maçı oldu bitti :)

1-0 yenik duruma düşüp daha sonra 2-1 öne geçince hımmm bak sen 3 olsun temiz olsun derken yine şansız bir golle şeytanın bacağını kiramadan yone sahadan berabere ayrıldık.

Buraya kadar herşey normal diye dusunulebilinir ama bence değil. Samet Hoca güzel bir insan buna şüphe yok ama teknik direktörlüğü için aynı şeyleri soyleyebilirmiyim buna emin değilim. Maçın sonlarına yaklaşırken Uğur Boral’i alması herşeyin bir göstergesi aslında. Tamam kabul 2-2 iyi skor dur bir gol daha yemeyelim mantığıyla oyuna alınan Uğur Boral ne kadar başarı göstermiş ki?

Hemen sezonun ilk yarısını hatırlayalım, Beşiktaşın hemen hemen yediği her gol Uğur Boral’in kanadından gelmedi mi? Savunmada ki aksaklıklar göz onundeyken sezon arasında neden orta saha ve defans için biraz daha düşünülmedi?

Uğur’un yerine ilk 11’de başlayan 24 numaralı Emre genç ve tecrübesiz buda zaten maçta oldukça görüldü ama yinede Uğur’a tercih ederim Emre’yi ki artık umarım Galatasaray maçıyla birlikte Gökhan Süzen oynamaya başlarda biraz olsun defans rahat nefes almaya başlar.

Fernandes maçın son çeyreğinde oyuna dahil olsada çok katkıda bulunamadı. Tek dileğim sakatlığının tamamen geçmiş olması, çünkü en azından takımı toplayıcı özelliği ve kalitesiyle Beşiktaş’i sahada oldukça rahatlatan bir isim.

Hala ben maçın sonlarına doğru iki göle yakın adam Oğuzhan ve Olcay’in çıkarılıp Uğur’un alınması konusuna takılı kaldım. Ya ben futbolu sadece izliyor birşey anlamıyorum, yada Samet Hoca farklı düşünüyor. bakalım ilerleyen günlerde herşey daha net belli olacak.

Bu yazımda Veli’ye, Olcay’a, Hilbert’e çok deginmeyecem zaten Beşiktaş’lılar en az ben kadar İBB maçında deginmislerdir diye düşünüyorum :)

Galatasaray Beşiktaş Logo

Galatasaray Beşiktaş Logo

Peki 19. Hafta Galatasaray Beşiktaş Maçı Ne Olur?

Derbi maçları her zaman 3 farklı sonuca açık maçlar bu şüphesiz ama benim ilk tahminim maçın kesin üst biteceği yönünde. Sonuçta sezonun en çok gol atan takımlarından ikisi karşılacak. Açık futbolun oynanacağı bu karşılaşmada bol gol seyrederiz sanki.

Bir Beşiktaş’lı olarak gönlüm takimimdan yana olduğu için çok objektif olamayacak olsamda saha avantajı sebebiyle oran GS %51 – BJK %49 gibi.

Yanlız Galatasaray geçtiğimiz hafta kaybetti bu haftada kaybedecek olursa ciddi bir kargaşa çıkabilir. Beşiktaş bu açıdan daha rahat Lige başladığımızdan beri durum ortada :) İyi kötü bir şekilde giiyoruz.

Bu sene FEDA dedik üzerimize düşenleri yaptık, yapmayada devam ediyoruz. Sıra futbolcularında üzerine düşeni yapmasına geldi.

Kim yenerse yensin umarım maç seyir kalitesi en üst düzeyde, kavgasız, kardeşlik içinde ve bol gollü geçer, biz izleyenlerde  bu derbiyi izlemekten büyik keyif alırız.